Martin Kopta

[big]

Martin Kopta vede workshop Mapování a návrh uživatelského prožitku a daruje svůj den, znalosti a energii kolegům z nezisku. Děkujeme!

[/big]

[profilovka]

[—]

Dílny Un Dia jsou skvělé prostředí, kde se můžu na svou profesi podívat očima lidí, se kterými bych se při zakázkách a na kontraktech nesetkal.

[/profilovka]

Proč vedu workshopy pro neziskovky a daruji tak svůj den, znalosti a zkušenosti?

Čistě sobecky? Myslím, že naopak lidé z neziskovek darují jeden den mně. Rád měním úhel pohledu. Dílny Un Dia jsou skvělé prostředí, kde se můžu na svou profesi podívat očima lidí, se kterými bych se při zakázkách a na kontraktech nesetkal. A přitom si můžu zachovat tvář, být odborníkem z praxe, který se dělí o praktické postupy a uplatňuje nadhled a odstup při společném řešení problémů. Byl jsem u prvních dílen Un Dia a dodnes jsem s některými účastníky v kontaktu. Dělá mi radost vidět, kam se za těch několik let pohnuli.

Téma workshopu: Mapování a návrh uživatelského prožitku

Persony a uživatelský scénář
Persony vám pomohou ujasnit si s realizačním týmem potřeby uživatelů a scénáře zafungují jako funkční specifikace, kterou zvládnete dát dohromady sami a návrháři i programátoři ji pochopí.
Design studio
Design studio je oblíbenou metodou spolutvorby v agilním vývoji. Pomáhá vyjasnit si očekávání mezi zadavatelem a realizačním týmem.
Tvorba prototypu
Ukážeme si, jak pomocí běžných kancelářských nástrojů vyrobit prototyp, na kterém je možné otestovat směřování projektu.
Uživatelské testování
Ověřování návrhu není raketová věda, nemusí stát statisíce a trvat týdny.

Jednodenní workshop Mapování a návrh uživatelského prožitku vedený Martinem Koptou, Mlýn Brejlov, 4. červen 2015.

Jana Macková, Evropské školící centrum, Litomyšl

„Tyto workshopy mne nadchly, otevřely mi úplně jiné pohledy na metody nebo nástroje, jak designovat web. Bylo to zábavné a zajímavé. Vždycky jsem tuto práci dělala nějak intuitivně a člověk se učil zkušeností a chybami. Navíc nástroje Martina, které nám představil, krásně zapojí celý tým na konstrukci webu. Martin dokázal vést skupiny, dávat podněty a kromě užitku to byla taky zábava.“