Lidé v radosti

Zakladatelé

Tereza Podhorská, zakladatelka, kouč

tereza.podhorska@radost30.cz
Tel. + 420 775 609 165

Tereza PodhorskáPropojuji dva světy. Umím dávat lidi dohromady v osobním i v pracovním životě. Nejvíce mne baví, když mohu sledovat, jak vznikají nové vazby a další spolupráce osob, kteří se prostřednictvím radosti 3.0 setkali. radost 3.0 vedu proto, že vidím velký potenciál ve spolupráci komerční sféry s neziskovým sektorem. Pozitivní energie na našich workshopech a konkrétní výsledky jsou toho důkazem a naší odměnou. Vidím potřebu ostatních neustále se vzdělávat a rozšiřovat svůj obzor, což je posláním radosti 3.0.

Vystudovala jsem obecnou antropologii na Univerzitě Karlově s přesahem do psychologie. V neziskovém sektoru s přestávkami pracuji od roku 1993 (Evropská nadace pro lidská práva, Aperio).
Baví mne podporovat lidi v jejich profesním i osobním životě. Baví mne dodávat jim odvahu a podporovat na jejich cestě tak, aby se odvážili plně využít celý svůj potenciál, který v sobě mají a se kterým přišli na tento svět. Každý má možnost zvládnout více, než si zpočátku myslí, ať v pracovní nebo osobní rovině. V rámci vzdělávacího programu Un Dia … Daruji jeden den vedu Tématické zakázky účastníků, na kterých společně pracujeme.
V osobním životě je u mne na prvním místě rodina a čas strávený s dětmi. Také hory, lesy, běžky, fyzická námaha a práce, vaření, víno a knihy.

Matěj Novák, zakladatel
matej@novak.to

Kdo jsem? Jsem muž, otec, manažer, chalupář, bývalý filosof, milovník hor a knih.
Proč jsem v radosti?  V radosti 3.0 jsem proto, že mi její činnost dává smysl, proto, že si myslím, že práce lidí z neziskovek je důležitá, proto, že se s nimi rád setkávám, proto, že mi to dělá radost.
Co mi dělá v životě radost?  Děti, hory, úspěch, pohyb, sdílení, přátelé, tvorba.

 

 

 

Správní rada

Pavla Gloserová, předsedkyně správní rady
pavlagloser@gmail.com   

Kdo jsem? Z původní kariéry novináře, co píše o byznysu, jsem odešla před deseti lety ke zkoumání fungování firem v roli konzultanta a postupně se dostala k poradenství v oblasti vyhledávání top manažerů a hodnocení jejich schopností.
Proč jsem v radosti? Dlouho jsem si pohrávala s myšlenkou, jak sblížit dva na první pohled nesmiřitelné světy. Manažery s přeplněným diářem, co neumí, nebo nechtějí přibrzdit a udělat něco, co nenese body pro jejich výsledovku, ale začínají cítit, že je dobré něco udělat pro společnost. A barevné rozevláté a někdy příliš „v dobru uvíznuté“ bytosti z neziskovek, které si o těch prvních nemyslí vůbec nic dobrého a mění svět na vlastní pěst. Principy řízení lidí, času, peněz a projektů jsou přece stejné všude. A proto mě nadchlo připojit se do týmu Radosti a napomáhat tomu, aby se navzájem od sebe učili.
Co mi dělá v životě radost?Já sama se také ráda učím, čtu nebo poznávám, když cestuji. Chodím ráda do krajiny, po svých, na lyžích nebo v sedle.  A to vše nejraději se svojí rodinou.

 

Olga Žáková, členka správní rady

Kdo jsem? S  českým neziskovým sektorem jsem propojena pracovně od roku 1992, tedy v podstatě od jeho vzniku. V současné době pracuji  jako projektová manažerka v Nadaci OSF Praha na programu Dejme (že)nám šanci a ve společnosti SCIO na zakládání nových SCIOškol. Dříve jsem působila např. v Informačním centru nadací, ve společnosti Člověk v tísni a v britské organizaci Humanitarian Aid Medical Development. Pět let jsem byla výkonnou ředitelkou občanského sdružení Aperio.

Proč jsem v radosti? Myšlenka najít v byznysu ty nejlepší a přesvědčit je, aby darovali svůj den pro vzdělávání leaderů neziskových organizací je mi blízká. Z proběhlých workshopů víme, že obohacení je často oboustranné. V současném rychle se měnícím světě dává menší a menší smysl učit se jakékoliv konzervativní zaběhané postupy. Uplatní se ti, kteří se umí správně ptát, umějí řešit problémy, dokáží vyhledat klíčové informace, mají empatii. A přesně to Radost 3.0 ve svém vzdělávání podporuje.

Co mi dělá v životě radost?V životě mi dělá větší a větší radost být venku. Učit se tam, pracovat, vařit, číst, vyučovat, být s blízkými. Mám ráda svobodu a pohyb.

 

Tomáš Potěšil, člen správní rady a vedoucí workshopu

Tomáš Potěšil

 

 

 

 

Dozorčí rada